|

|

Пошук Пошук

Пошук
Результати пошуку

Щенята Бернський зенненхунд - Київська область

1 оголошення

Результати пошуку


Бернський зенненхунд - характер собак, догляд, годування та лікування

Висота

58-70 см (самці), 55-66 см (самки)

Ширина

38-50 кг (самці), 36-48 кг (самки)

Походження

Швейцарія, кантон Берн

Характер

Показати

Бернський зенненхунд - це спокійний, врівноважений та добродушний собака з відмінним характером. Вони надзвичайно віддані своїй родині та проявляють особливу ніжність до дітей, за що їх часто називають "няньками". Незважаючи на великі розміри, ці собаки дуже лагідні та терплячі. Вони мають високий рівень емоційного інтелекту та чудово відчувають настрій господаря. Бернці потребують постійного контакту з людьми і погано переносять самотність. До незнайомців ставляться з обережністю, але без агресії, що робить їх хорошими сторожами. Вони досить розумні та кмітливі, добре піддаються дресируванню, хоча можуть проявляти деяку впертість. З іншими домашніми тваринами зазвичай знаходять спільну мову. Характерною рисою породи є неквапливість та розсудливість у діях.


Догляд

Показати

Догляд за бернським зенненхундом вимагає регулярних зусиль, особливо щодо шерсті. Їх густа подвійна шерсть потребує щоденного розчісування, а в період линьки (двічі на рік) - особливо ретельного догляду. Важливо використовувати правильні інструменти: гребінець з металевими зубцями для видалення відмерлої шерсті та м'яку щітку для надання блиску. Купати собаку потрібно в міру забруднення, приблизно раз на 2-3 місяці. Особливу увагу слід приділяти вушним раковинам, очам та складкам на морді, регулярно їх оглядаючи та очищаючи. Кігті потрібно підстригати раз на 2-3 тижні. Бернці потребують помірних фізичних навантажень - щоденні прогулянки повинні тривати не менше години, але варто уникати надмірних навантажень, особливо у спекотну погоду. Важливо забезпечити собаці прохолодне місце для відпочинку, оскільки вони погано переносять спеку.


Годування

Показати

Харчування бернського зенненхунда має бути збалансованим та відповідати його розмірам та рівню активності. При виборі сухого корму слід віддавати перевагу premium або super-premium класу, спеціально розробленому для великих порід. Добова норма їжі розділяється на 2-3 прийоми. При натуральному годуванні раціон повинен складатися з нежирного м'яса (50%), круп (25%) та овочів (25%). Обов'язково потрібно включати в раціон джерела кальцію та фосфору для підтримки здоров'я кісток та суглобів. Важливо контролювати вагу собаки, оскільки ожиріння може призвести до проблем зі здоров'ям. Цуценята потребують особливого підходу до харчування - їх годують частіше (4-6 разів на день) з поступовим зменшенням кількості годувань з віком. Необхідно забезпечити постійний доступ до свіжої води та слідкувати за тим, щоб собака не переїдав.


Лікування

Показати

Бернські зенненхунди схильні до ряду спадкових захворювань. Найпоширенішими є дисплазія кульшового та ліктьового суглобів, різні форми раку, серцеві захворювання та очні проблеми. Порода також схильна до блумінг-синдрому (здуття живота) та остеоартриту. На жаль, тривалість життя породи відносно коротка - 6-8 років. Важливо регулярно відвідувати ветеринара для профілактичних оглядів та своєчасної діагностики можливих проблем. Особливу увагу слід приділяти контролю ваги та стану суглобів.

Бернський зенненхунд - часті запитання та відповіді

Які проблеми зі здоров'ям у бернських зенненхундів?

Показати

Бернські зенненхунди схильні до раку (особливо гістіоцитоми), дисплазії суглобів, заворотів шлунка, проблем з ліктями та серцевих захворювань. Важливо обирати здорових батьків з генетичними тестами.


Який розмір та вага бернського зенненхунда?

Показати

Бернський зенненхунд - велика порода: самці важать 38-50 кг при зрості 64-70 см, самки 32-44 кг при зрості 58-66 см. Це потужні, але елегантні собаки з довгою шовковистою шерстю.


Які особливості характеру бернського зенненхунда?

Показати

Бернські зенненхунди спокійні, дружелюбні, терплячі та надзвичайно ніжні з дітьми. Вони лояльні до сім'ї, не агресивні, добре ладнають з іншими тваринами та мають м'який, врівноважений темперамент.


Скільки живуть бернські зенненхунди?

Показати

На жаль, бернські зенненхунди мають коротшу тривалість життя - 6-8 років через схильність до раку та інших захворювань. При відмінному догляді та генетичному здоров'ї можуть жити до 10 років.


Скільки коштує бернський зенненхунд в Україні?

Показати

Ціна бернського зенненхунда в Україні варіюється від 15 000 до 40 000 гривень залежно від родоводу, якості забарвлення та репутації заводчика. Собаки з ідеальним триколірним забарвленням та шоу-класу коштують найдорожче.