|
Нажаль, за даним пошуком оголошень немає
На головну11-12 см
12-15 г
Європа, Західна Азія
Чижі відомі своєю жвавою та енергійною вдачею. Це надзвичайно активні та допитливі птахи, які постійно перебувають у русі. Вони легко адаптуються до життя в неволі та швидко звикають до людей, особливо якщо їх придбати пташенятами. Чижі володіють чудовими вокальними здібностями - їхній спів мелодійний та різноманітний, з великою кількістю трелей та свистів. Вони можуть імітувати звуки інших птахів та навіть вивчати нескладні мелодії. У спілкуванні з людьми проявляють доброзичливість та довірливість, хоча зберігають певну обережність з незнайомцями. Чижі добре уживаються з іншими дрібними птахами в авіарії, проявляючи миролюбний характер. Вони дуже соціальні та потребують регулярного спілкування, тому найкраще тримати їх парами або невеликими групами.
Догляд за чижами вимагає створення відповідних умов утримання та регулярної уваги. Клітка повинна бути достатньо просторою (мінімум 40x30x30 см для однієї особини), з кількома жердинками різного діаметру для зручного пересування птаха. Важливо розмістити в клітці різноманітні іграшки та предмети для розваг: гойдалки, дзвіночки, зелені гілочки. Чижі люблять купатися, тому необхідно забезпечити їм щоденний доступ до неглибокої купальні з чистою водою. Температура в приміщенні повинна підтримуватися на рівні 18-22°C, без протягів. Клітку слід розміщувати в світлому місці, але не під прямими сонячними променями. Щотижня необхідно проводити ретельне прибирання клітки, мити поїлки та годівниці. Пісок або спеціальний наповнювач на дні клітки потрібно міняти кожні 2-3 дні. Регулярно необхідно перевіряти стан кігтів та дзьоба птаха, за необхідності проводити їх корекцію у ветеринара.
Харчування чижів повинно бути різноманітним та збалансованим. Основу раціону складають дрібні насіння: канаркове насіння, просо, насіння льону та конопель. Особливо важливим є насіння реп'яха та вільхи, які є природним кормом для цих птахів. До основного корму необхідно додавати зелень: листя кульбаби, салату, шпинату, молоді паростки злаків. У період розмноження та линьки раціон слід збагачувати протеїном, додаючи варене яйце, пророщене зерно та спеціальні вітамінні добавки. Важливо забезпечити постійний доступ до свіжої води та мінеральних добавок - крейди, подрібненої яєчної шкаралупи або спеціального мінерального каменю. Годувати птахів рекомендується двічі на день, вранці та ввечері, прибираючи залишки корму, щоб запобігти його псуванню. Додатково можна пропонувати сезонні фрукти та ягоди в невеликих кількостях.
Чижі досить стійкі до захворювань, але можуть страждати від респіраторних інфекцій, особливо при утриманні в холодних або вологих приміщеннях. Поширеними проблемами є кліщі та інші паразити, тому важливо регулярно оглядати птахів. Можливі захворювання травного тракту при неправильному годуванні. Важливо слідкувати за станом оперення та своєчасно звертатися до ветеринара при появі ознак захворювання: апатії, відмови від їжі, скуйовдженого пір'я або зміни в поведінці.
є-Пет
Ваш надійний онлайн ринок для домашніх улюбленців
© Copyright 2024
Контакти
Посилання
Породи котів
© Copyright 2024