Вовкособ (собака вовк) - характер собак, догляд, годування та лікування

Коти

Коти

Собаки

Собаки

Птахи

Птахи

Гризуни

Гризуни

Риби

Риби

Рептилії

Рептилії

Інше

Інше

nullnullnullnullnull
Висота

65-85 см (самці), 60-75 см (самки)

Ширина

45-60 кг (самці), 35-50 кг (самки)

Походження

Чехословаччина (сучасні Чехія та Словаччина)

Характер

Показати

Вовкособи - це унікальні собаки з сильним характером та високим інтелектом, що поєднують у собі риси диких вовків та домашніх собак. Вони відрізняються надзвичайною відданістю своїй родині, але при цьому зберігають певну незалежність та самостійність у прийнятті рішень. Ці собаки формують міцний емоційний зв'язок з господарем, але можуть бути стриманими та обережними з незнайомцями. Вовкособи потребують раннього процесу соціалізації та послідовного виховання. Вони мають сильний територіальний інстинкт та відмінні охоронні якості. Характерною особливістю породи є їхня висока соціальна організація - вони чітко розуміють ієрархію в "зграї" (сім'ї) і потребують сильного лідера. Вовкособи надзвичайно розумні, але можуть проявляти впертість, якщо відчують слабкість у характері господаря. Вони чудово піддаються дресируванню, але потребують досвідченого власника.


Догляд

Показати

Догляд за вовкособом вимагає значних зусиль та часу. Їхня густа подвійна шерсть потребує регулярного вичісування 2-3 рази на тиждень, а в період линьки - щодня. Важливо використовувати спеціальні щітки та гребінці для підшерстя. Купати вовкособа рекомендується лише за необхідності, оскільки їхня шерсть має природні водовідштовхувальні властивості. Особливу увагу слід приділяти фізичним навантаженням - ці собаки потребують мінімум 2-3 години активних прогулянок щодня, включаючи біг, плавання та різноманітні фізичні вправи. Вовкособам необхідний великий простір для життя, тому утримання в квартирі не рекомендується. Ідеальним варіантом буде приватний будинок з просторим подвір'ям та надійною огорожею. Важливо забезпечити собаці можливість копати та досліджувати територію, що є природною потребою породи.


Годування

Показати

Харчування вовкособа повинно бути максимально наближеним до природного раціону вовків. Основу раціону має складати сире м'ясо (60-70% від загального об'єму їжі) - яловичина, баранина, кролятина, птиця. Важливо включати в меню сирі кістки, хрящі та субпродукти, які є джерелом необхідних мінералів та поживних речовин. Раціон доповнюється овочами та фруктами (близько 20-30%), які можна давати як в сирому, так і в вареному вигляді. При виборі комерційного корму слід надавати перевагу преміум-класу з високим вмістом білка (не менше 30%) та низьким вмістом зернових. Цуценята вовкособа потребують більш частого годування (4-5 разів на день) з поступовим переходом до дворазового годування у дорослому віці. Важливо забезпечити постійний доступ до свіжої води та не перегодовувати собаку.


Лікування

Показати

Вовкособи загалом відрізняються міцним здоров'ям та довголіттям, проте можуть бути схильні до певних генетичних захворювань. Найпоширенішими проблемами є дисплазія кульшових та ліктьових суглобів, проблеми з очима (прогресуюча атрофія сітківки), захворювання щитовидної залози. Важливо регулярно проводити профілактичні огляди у ветеринара, своєчасно робити щеплення та обробляти від паразитів. Особливу увагу слід приділяти профілактиці серцево-судинних захворювань та проблем з суглобами, особливо у великих і активних собак.