Карликова вівчарка - характер собак, догляд, годування та лікування

Коти

Коти

Собаки

Собаки

Птахи

Птахи

Гризуни

Гризуни

Риби

Риби

Рептилії

Рептилії

Інше

Інше

nullnullnullnullnull
Висота

23-28 см (самці), 20-25 см (самки)

Ширина

4-6 кг (самці), 3-5 кг (самки)

Походження

Німеччина

Характер

Показати

Карликові вівчарки успадкували багато характерних рис своїх більших родичів - німецьких вівчарок. Вони надзвичайно розумні, віддані та легко піддаються дресируванню. Незважаючи на малий розмір, ці собаки зберігають сторожові якості та природний інстинкт захисника. Вони енергійні, життєрадісні та дуже прив'язуються до своєї родини. Карликові вівчарки чудово ладнають з дітьми, проявляючи терпіння та турботу, але потребують раннього соціалізації для формування збалансованого характеру. Вони можуть бути дещо недовірливими до незнайомців, що робить їх чудовими охоронцями. Ця порода потребує постійної розумової та фізичної стимуляції, оскільки собаки дуже активні та допитливі. Вони мають сильний характер і можуть проявляти впертість, тому важливо встановити чіткі правила поведінки з раннього віку.


Догляд

Показати

Догляд за карликовою вівчаркою вимагає регулярної уваги до шерсті та загального стану собаки. Шерсть необхідно розчісувати 2-3 рази на тиждень, використовуючи спеціальну щітку для видалення відмерлого підшерстя. У період линьки процедуру слід проводити щодня. Купати собаку рекомендується в міру забруднення, використовуючи спеціальні шампуні для собак. Особливу увагу слід приділяти чистоті вух, очей та зубів. Кігті потрібно підстригати кожні 2-3 тижні. Незважаючи на малий розмір, карликові вівчарки потребують регулярних фізичних навантажень - мінімум годину активних прогулянок щодня, включаючи ігри та тренування. Важливо забезпечити достатньо іграшок та можливостей для розумової стимуляції. Собаки цієї породи добре адаптуються до життя в квартирі, але потребують регулярного виходу на свіже повітря та активних занять.


Годування

Показати

Харчування карликової вівчарки повинно бути збалансованим та відповідати її активному способу життя. Можна обрати якісний сухий корм преміум-класу, спеціально розроблений для малих порід собак, або готувати натуральну їжу. При виборі натурального харчування раціон повинен складатися з нежирного м'яса (яловичина, курятина, індичка) - близько 50% раціону, круп (рис, гречка) - 20%, овочів - 25% та кисломолочних продуктів - 5%. Важливо забезпечити достатню кількість білка для підтримки м'язової маси та енергійності собаки. Годувати дорослого собаку рекомендується 2-3 рази на день, дотримуючись регулярного розкладу та контролюючи розмір порцій, щоб запобігти ожирінню. Цуценята потребують більш частого годування - 4-6 разів на день. Необхідно забезпечити постійний доступ до свіжої води.


Лікування

Показати

Карликові вівчарки загалом здорові собаки, але можуть мати схильність до певних захворювань: дисплазія кульшових суглобів, проблеми з хребтом, патології очей (прогресуюча атрофія сітківки), алергії. Можливі проблеми з зубами через малий розмір щелепи. Важлива профілактика серцево-судинних захворювань та регулярні перевірки у ветеринара. Рекомендується проводити щорічну вакцинацію та обробку від паразитів.