Ахатина равлик - характер, догляд, годування та лікування

Коти

Коти

Собаки

Собаки

Птахи

Птахи

Гризуни

Гризуни

Риби

Риби

Рептилії

Рептилії

Інше

Інше

nullnullnullnull
Висота

7-20 см (в залежності від виду)

Ширина

100-300 г

Походження

Східна Африка

Характер

Показати

Ахатини, незважаючи на свою незвичність як домашні улюбленці, мають досить цікавий характер. Вони спокійні та неагресивні тварини, які можуть впізнавати свого господаря за запахом. Хоча равлики не проявляють емоцій у звичному для нас розумінні, вони демонструють певні поведінкові патерни, що свідчать про їхній настрій та самопочуття. Ахатини активніші вночі, але можуть пристосовуватися до денного способу життя. Вони соціальні створіння і добре уживаються з іншими равликами свого виду. При правильному догляді вони можуть бути досить активними, повзаючи по стінках тераріуму та досліджуючи своє середовище. Цікаво спостерігати за їхньою реакцією на їжу та нові предмети в тераріумі.


Догляд

Показати

Догляд за ахатинами вимагає створення відповідних умов утримання. Необхідно забезпечити просторий тераріум з площею не менше 20х30 см для однієї особини. Оптимальна температура утримання - 24-26°C, відносна вологість повітря повинна бути на рівні 75-85%. Субстрат у тераріумі має бути вологим, але не мокрим, складатися з кокосового волокна або спеціального ґрунту для равликів глибиною 5-7 см. Важливо щодня прибирати залишки їжі та продукти життєдіяльності. Раз на тиждень необхідно повністю міняти субстрат та проводити дезінфекцію тераріуму. У тераріумі повинні бути схованки та декоративні елементи для повзання. Равликів можна купати у теплій воді (25-26°C) раз на тиждень. При цьому важливо стежити за станом черепашки - вона не повинна мати тріщин чи пошкоджень. Для підтримки здоров'я черепашки необхідно забезпечити постійний доступ до джерела кальцію (сепія, шкаралупа яєць).


Годування

Показати

Ахатини - вегетаріанці з різноманітним раціоном. Основу їхнього харчування складають свіжі овочі та фрукти: огірки, кабачки, гарбуз, яблука, груші, банани, салат. Важливо, щоб продукти були свіжими та ретельно вимитими. Можна давати пророщені зерна пшениці, вівса та інших злаків. Для повноцінного харчування необхідно забезпечити додаткове джерело кальцію - подрібнену яєчну шкаралупу або сепію. Категорично заборонено годувати равликів солоною, гострою, смаженою їжею та цитрусовими. Також не можна давати отруйні рослини та гриби. Їжу слід подавати ввечері, оскільки равлики найбільш активні в цей час. Важливо регулярно прибирати залишки їжі, щоб запобігти розвитку цвілі та бактерій. Дорослі особини можуть обходитися без їжі до 2 тижнів, але регулярне годування необхідне для їхнього здорового розвитку.


Лікування

Показати

Основні проблеми зі здоров'ям ахатин пов'язані з неправильними умовами утримання. При низькій вологості можуть виникати проблеми з активністю та формуванням черепашки. Надмірна вологість може призвести до розвитку грибкових захворювань. Нестача кальцію викликає проблеми з ростом та міцністю черепашки. При появі білого нальоту на тілі, зміні кольору або консистенції слизу, пошкодженнях черепашки необхідно перевірити умови утримання та за необхідності звернутися до ветеринара-герпетолога.