Коти
Собаки
Птахи
Риби
Рептилії
Інше
12-15 см
80-120 г
Північна Америка, Азія
Бурундуки - енергійні та допитливі гризуни з яскраво вираженим характером. Вони надзвичайно активні вдень та люблять досліджувати своє оточення. У природі вони є соціальними тваринами, але в домашніх умовах найкраще утримувати їх поодинці, оскільки дорослі особини можуть проявляти територіальну агресію. Бурундуки досить розумні та можуть впізнавати своїх господарів, хоча зазвичай залишаються обережними з людьми. З часом вони можуть стати достатньо приручними, щоб брати їжу з рук, але рідко стають повністю ручними. Вони відомі своєю здатністю видавати різноманітні звуки - від тихого цвірінькання до гучного свисту при небезпеці. Бурундуки постійно зайняті: вони збирають їжу, будують гнізда, граються та досліджують територію.
Догляд за бурундуком вимагає створення просторого житла з множинними рівнями та укриттями. Клітка повинна бути не менше 90х60х60 см, з міцними металевими прутами, оскільки ці гризуни мають гострі зуби. Важливо обладнати житло різноманітними гілками для лазіння, гамаками, тунелями та будиночками для сну. Необхідно забезпечити місце для копання та матеріали для гніздування (сіно, безпечні волокна). Підстилку потрібно міняти 1-2 рази на тиждень, а житло повністю чистити раз на місяць. Бурундуки потребують регулярних фізичних навантажень, тому в клітці обов'язково має бути колесо відповідного розміру. Температура в приміщенні повинна підтримуватися в межах 18-24°C. Важливо забезпечити достатню кількість матеріалів для сточування зубів, які постійно ростуть. Необхідно регулярно перевіряти всі елементи клітки на предмет пошкоджень.
Раціон бурундука повинен бути різноманітним та збалансованим. Основу харчування складають різні види горіхів (несолоні), насіння соняшника та гарбуза, жолуді. Важливо включати в раціон свіжі фрукти та овочі (яблука, груші, морква, броколі), але в помірних кількостях. Можна давати спеціальні корми для гризунів як доповнення до основного раціону. Бурундуки мають звичку запасати їжу, тому важливо регулярно перевіряти схованки та видаляти зіпсовані продукти. Свіжа вода повинна бути доступна постійно, найкраще використовувати поїлку з кулькою. Заборонено давати солодощі, солоні та жирні продукти, цитрусові, авокадо та інші потенційно небезпечні для гризунів продукти. Важливо контролювати кількість їжі, щоб запобігти ожирінню.
Бурундуки можуть страждати від респіраторних інфекцій, проблем із зубами та шлунково-кишковими розладами. Поширеними проблемами є також ожиріння при неправильному харчуванні та травми кінцівок при падінні. Важливо регулярно перевіряти стан зубів, шерсті та загальну активність тварини. При перших ознаках захворювання (втрата апетиту, летаргія, зміна поведінки) необхідно звернутися до ветеринара, який спеціалізується на дрібних гризунах. Середня тривалість життя бурундуків у неволі становить 5-8 років при правильному догляді.
є-Пет
Ваш надійний онлайн ринок для домашніх улюбленців
© Copyright 2024
Контакти
Посилання
Породи котів
© Copyright 2024